poniedziałek, 14 września 2009

Unearth - Above The Fall Of Man (EP) (1999)


Unearth - Above The Fall Of Man (EP)

Rok wydania: 1999
Gatunek: metalcore
Kraj: USA

Tracklista:
01. Call To Judgement
02. Canvictions
03. Lefty
04. Shattered By The Sun

Można powiedzieć, że to taka "przed-debiutancka" epka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Endless Fight Records. W tym samym składzie Unearth nagrał zresztą swój debiutancki album.

A słychać tutaj jeszcze więcej surowości niż na "The Stings of Conscience" - jest też wina produkcji, a ta niestety do najlepszych nie należy. Nie ma się czemu dziwić, bo sam wydawca nie był w pełni profesjonalny. Cała epka pojawiła się też na składaku Unearth "Our Days Of Eulogy", który został wydany w 2005 roku przez Eulogy Records. Wracając do samej epki - cztery numery, które się na niej znajdują to w większości taki hardcore zabarwiony nieco metalem, ale chyba jeszcze nie metalcore. Trevor po prostu się drze, ani nie do końca wpada w rytm, ani nie próbuje tego robić - chociaż w niektórych momentach w chaotycznym "Lefty" może się wydawać inaczej ;-) "Shattered By The Sun" brzmi bardzo słabo - dla porównania zapuściłem sobie ten sam numer nagrany profesjonalnie na pierwszym LP, różnica jest duża (nawet jest spora różnica czasowa - ten z epki trwa ponad 5 minuta, natomiast ten z LP trwa niecałe 4). Ale to cały czas wina tej słabej produkcji, która odbiła swoje piętno na tej epce. Mimo tego świdrujący riff jest całkiem nieźle słyszalny. Beatdown'ów nie ma prawie wcale.

Tą epkę można sobie spokojnie odpuścić, jeśli się nie jest fanem Unearth. Co prawda jest to pewnego rodzaju ciekawostka, ale niestety nic więcej. Można sobie też porównać "Shattered By The Sun", żeby dojść do wniosku, że to niemalże dwa różne kawałki ;-) W każdym razie dla mnie ta epka to ciekawostka, która pokazała mi jak może brzmieć Unearth ze sławą produkcją.

Ocena: 4,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz