niedziela, 20 września 2009

The Orange Man Theory - Satan Told Me I'm Right (2009)


The Orange Man Theory - Satan Told Me I'm Right

Data wydania: 03.2009
Gatunek: grindcore/death metal/southern rock
Kraj: Włochy

Tracklista:
01. Straight TO Extinction
02. Gimme Some Goat
03. On The Dartboard
04. Satan Told Me I'm Right
05. Gavino Is Back To Town
06. Orange Is The Color Of The High Speed Season
07. Savage But Focused
08. Meet Uncle Terror
09. A Rational Mind
10. Psycho Poses To Fall Back On
11. El Poder Brutal

Jest to drugi krążek Włochów - pierwszy ukazał się w 2005 roku i nosił tytuł "Riding A Cannibal Horse From Here To...". Niestety póki co nie wiem, co się na nim znajdowało, bo "Satan Told Me I'm Right" jest moim pierwszym zetknięciem się z tym zespołem.

Na krążek składa się 11 utworów, ale nie powiem, że zróżnicowanych, bo aż takie one zróżnicowane znowu nie są. Od początku do końca mamy napierdol w różnej formie i z chwilowymi spadkami napięcia, dla wielbicieli South Parku jest też wstawka z serialu...jak i dla wielbicieli szkockiej muzyki ludowej, bo dźwięk kobz czy tam dudów otwiera numer "Gavino Is Back To Town". W każdym razie panowie z Włoch proponują podróż przez 11 utworów, w których trafiamy na grindcore'ową agresję (ale nie ma bulgotów), southern rockowe gitary i death metalowy wokal. Spokojnym przerywnikiem na krążku jest "A Rational Mind", który jest numerem instrumentalnym, ale trzeba go traktować jako przerywnik. Dwa kawałki, które mi szczególnie wpadły w ucho to tytułowy "Satan Told Me I'm Roght" i "Orange Is The Color Of The High Speed Season".

Cóż mogę powiedzieć - dużo fajnego agresywnego grania z pomysłem i bez powielania schematów...jeśli takowe w ogóle w takim graniu istnieją.

Ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza