wtorek, 15 września 2009

Machinae Supremacy - Overworld (2008)

Machinae Supremacy - Overworld

Machinae Supremacy na myspace

Rok wydania: 2008
Gatunek: SID metal
Kraj: Szwecja

Tracklista:
01. Overworld
02. Need for Steve
03. Edge and Pearl
04. Radio Future
05. Skin
06. Truth of Tomorrow
07. Dark City
08. Conveyer
09. Gimme More (SID)
10. Violator
11. Sid Icarus
12. Stand

Krążek wydany jeszcze w lutym tego roku jest już czwartym w dorobku tego oryginalnie grającego zespołu. W tym jeden z albumów nagrali jako ścieżkę dźwiękową do gry "Jets'n'Guns".
Ci którzy do tej pory nie znali tego zespołu mogą być mocno zszokowani, bo muzyka prezentowana przez Machinae Supremacy ma w sobie magię, którą można było odczuć grając w gry na Commodore 64 :-) Także młodsze pokolenie może nie zrozumieć uwielbienia dla takich dźwięków. Co jest takiego oryginalnego w muzyce tego szwedzkiego bandu? Ano to, że zamiast robić dogrywki na zwykłym parapecie panowie poszli dalej...a raczej nieco się cofnęli. I postanowili wyciągnąć co tylko się da z chipa SID, który odpowiadał za charakterystyczne dźwięki wydawane przez Commodore 64. Wpasowali te dźwięki do melodyjnej muzyki metalowej i stworzyli coś niepowtarzalnego - własny gatunek.

Co do samego krążka to jest to nie jest to na pewno nic nowego w repertuarze Machinae Supremacy. Jest to dalsze podążanie utartą już ścieżką. Jest mnóstwo przebojowego grania z sidowymi wstawkami. I oczywiście nie można pominąć covera Britney Spears - w wykonaniu Machinae Supremacy kawałek "Gimme More" wyszedł zdecydowanie lepiej. Na "majspejsowej" stronie zespołu można owego coveru przesłuchać.

Krążek polecam, głównie jako ciekawostkę, do posłuchania na luzie i bez specjalnego napinania się.

Ocena: 7,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz