sobota, 26 września 2009

Narnia - Awakening (1998)


Narnia - Awakening

Rok wydania: 1998
Gatunek: power metal
Kraj: Szwecja

Tracklista:
01. Break The Chains
02. No More Shadows Form The Past
03. The Return Of Aslan
04. Heavenly Love
05. Time Of Change
06. The Awakening
07. Touch From You
08. Sign Of The Time

Nie będę przytaczał jak to debiutancki album powstał, bo pisałem o tym już na początku.
Przechodząc do samej muzyki - początki Narni są bardzo dobre, bo album "Awakening" należy na pewno do lepszych krążków tej szwedzkiej formacji. Krążek nagrywany w dwuosobowym składzie wypadł bardzo dobrze muzycznie - może nie jest to jakieś mistrzostwo świata, ale nikt mi chyba nie powie, że instrumentalny "The Return Of Aslan" jest słabym kawałkiem - widać, że pomysł na kawałek był dobry i z realizacją też problemów większych nie było. Już na tym krążku zespół pokazał swój własny styl, którym twardo podążał na kolejnych albumach - dla niektórych osób ten styl może być ciężki do zniesienia, bo jest to styl blady i bez mocy - do czego przyzwyczaiły inne zespoły grające melodic power metal.
Kawałki prezentowane przez Narnię na tym krążku są raczej spokojne i stonowane, ale także pozbawione kopa - ale największą siłą muzyki tego zespołu jest melodyjność i na to nie można narzekać słuchając "Awakening".
Najjaśniejszymi elementami tego albumu są na pewno instrumentalny "The Return Of Aslan", tytułowy "The Awakening" i najdłuższy numer na płycie - "Sign Of The Time". Album oceniam na 8/10 - i od razu zaznaczam, że nie jest to mój ulubiony album Narni.

Ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza