piątek, 11 września 2009

Light This City - Stormchaser (2008)


Light This City - Stormchaser

Rok wydania: 2008
Gatunek: mdm/metalcore
Kraj: USA

Tracklista:
01. Stormchaser
02. Fragile Heroes
03. The Anhedonia Epidemic
04. Beginning With Release
05. Firehaven
06. The Collector. Part 1: Muse
07. The Collector. Part 2: Donor
08. A Desperate Resolution
09. Wake Me At Sunset
10. Bridge To Cross
11. Sand And Snow
12. Self Portrait

Przyznam, że ten album mnie zaskoczył - może nie sam album, ale raczej to, że za wokal odpowiedzialna jest Laura Nichol. Niektórzy jarają się Angelą Gossow i twierdzą, że ma świetny głos. Ale Laura przebija ją wokalnie - ta kobieta ryczy lepiej niż nie jeden koleś. Tak naprawdę to na początku byłem przekonany, że to facet jest odpowiedzialny za wokal.
Ale przechodząc do samego albumu - ciężko mi powiedzieć to ten zespół wziął z MDM a co z metalcore'a - wszystkie elementy, które mógłby wychwycić początkowo później zaczynają się przeplatać. Także nie mamy tutaj jakichś wyraźnych podziałów na określoną stylistykę. Zespół napierdziela całkiem przyjemnie - nie jest jakoś ekstremalnie ostro, może poza wokalem, który przez cały czas obraca się w rejonach screamu.

Praktycznie cała płyta jest utrzymana w szybkim tempie - poza intrami, które towarzyszą każdemu utworowi. Ciężko mi wybrać jeden kawałek, który miałby się wybijać jakoś szczególnie spośród reszty - no może dwuczęściowy "The Collector".
Ten krążek jest nie tylko dobrą propozycją dla wielbicieli metalcoreu, ale też dla tych, którzy nadal nie wierzą, że kobieta na wokalu może ryczeć równie dobrze jak facet.

Ocena: 7,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz