poniedziałek, 14 września 2009

The 69 Eyes - Devils (2004)

The 69 Eyes - Devils

Rok wydania: 2004
Gatunek: goth'n'roll
Kraj: Finlandia

Tracklista:
01. Devils
02. Feel Berlin
03. Nothing On You
04. Sister Of Charity
05. Lost Boys
06. Jimmy
07. August Moon
08. Beneath The Blue
09. Christina Death
10. Deviso
11. Only You Can Save Me

Od tego krążka żywo zainteresowałem się tą fińską kapelą - praktycznie to złowili mnie na kawałek "Lost Boys" (taki tribute dla filmu "Lost Boys", które zresztą uwielbiam). I ten krążek wręcz ocieka goth'n'rollem, którego początki sięgają albumu "Blessed Be". Jakoś niedawno przeczytałem reckę "Devils", w której to płyta została oceniona na 5/10 i zarzucone jej zostało, że zawiera za mało rock'n'rolla - jest to oczywista bzdura i kompletnie dla mnie niezrozumiałe podejście.

Krążek otwiera numer tytułowy i nie ma co narzekać, otwieracze The 69 Eyes mieli przeważnie porywające, nie usypiacze, a żywe numery. Nie będę się rozpływał nad każdym z utworów - pierwsza piątka to utwory wspaniałe, porywające i pełne życia - no może poza klimatycznym "Sister Of Charity". Najlepszy oczywiście na maksa goth'n'rollowy - najbardziej porywający i chwytliwy utwór The 69 Eyes, prawdziwy hicior. Dalej jest zdecydowanie spokojniej, co nie znaczy, że gorzej. Bo dalej są kolejne świetne utwory takie jak "Jimmy", spokojny "August Moon" (ale w żadnym razie nie usypiający), "Beneath The Blue" czy w końcu zajebisty "Christina Death" - refren momentalnie wpada w ucho. Ostatnie dwa numery tylko dobre.

Najlepszy album The 69 Eyes - praktycznie słabych kawałków tutaj nie ma, podczas jego odsłuchu nie zasypiamy jak w przypadku "Paris Kills". Tutaj hicior goni hicior. Materiał podobny do tego z "Blessed Be" - dopracowany, nie nudzący i przede wszystkim żywy.

Ocena: 9,5/10 - pół punktu odejmuję za kilka mielizn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz