piątek, 11 września 2009

Light This City - Remains Of The Gods (2005)


Light This City - Remains Of The Gods

Rok wydania: 2005
Gatunek: mdm/metalcore
Kraj: USA

Skład zespołu:
Laura Nichol - wokal
Ben Murray - gitara i perkusja
Mike Dias - gitara basowa

Tracklista:
01. Remains Of The Gods
02. Obituary
03. A Guardian In A Passerby
04. The Hunt
05. Letter To My Abuser
06. Fractured By The Fall
07. The Static Masses
08. Guiding The North Star
09. Your Devoted Victim
10. The Last Catastrophe

Jak przystało na drugi album już zauważalna jest spora poprawa. Przede wszystkim zespół wprowadził do swojej muzyki więcej czadu. Sama Laura nabrała jakoś więcej siły i jej wokal brzmi lepiej niż na debiucie. Co prawda nadal mamy tutaj do czynienia w większej mierze z mdm niż metalcorem, ale mimo wszystko lekko od standardów mdm odbiegają. Chociaż melodie wygrywane przez gitarzystów są i są nawet niezłe, chociaż kosztem trzech czy czterech melodyjnych zagrywek wolałbym jeden porządny beatdown - a tych niestety brakuje. Chociaż riff z "Fractured By The Fail" trochę to rekompensuje. Melodie melodiami, ale napierdzielania konkretnego to tutaj też nie brakuje. Na plus idzie też to, że kawałki są w większości krótkie, a co za tym idzie bardzo energiczne i szybkie - średni czas trwania kawałka to około 3:20. Lubię takie skoncentrowane numery pełne werwy i tutaj dostałem to w 100%
Ocena za album będzie wyższa niż za debiut, ale też nie jakoś drastycznie, bo podobnie jak pierwszy krążek ten też do odkrywczych nie należy, ale za to bardziej przykuwa uwagę. Stąd ocena 7/10...z tendencją wzrostową w wysokości 0,5 punktu.


Zapomniałem dodać, że zamykający album instrumentalny numer "The Last Catastrophe" zabija, dlatego jednak ostateczna ocena za "Remains Of The Gods" to 7,5/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz