niedziela, 20 września 2009

Walls Of Jericho - The American Dream (2008)


Walls Of Jericho - The American Dream

Data wydania: 29.07.2008
Gatunek: metalcore
Kraj: USA

Tracklista:
01. The New Ministry
02. II The Prey
03. The American Dream
04. Feeding Frenzy
05. I The Hunter
06. Famous Last Words
07. A Long Walk Home
08. III Shock Of The Century
09. Discovery Of Jones
10. Standing On Paper Stilts
11. Night Of A Thousand Torches
12. The Slaughter Begins

Ci, którzy byli rozczarowani "Redemption", które z normalnym graniem Walls Of Jericho niewiele miało wspólnego - ba, nawet można to było uznać za skok w bok po świetnym "With Devil Amongst Us All". Na szczęście trzy miesiące po ukazaniu się epki zespół porozrzucał po sklepach swoje nowe wydawnictwo LP "The American Dream", które jest już ja najbardziej w stylu Walls Of Jericho.

Tym raziem zespół zaatakował w pełni w swoim starym stylu - czyli typowe połączenie muzyki hardcore'owej z metalem. Już pierwszy numer, który jest otwieraczem i jednocześnie intro może nie zwala z nóg, ale sprawia bardzo dobre wrażenie, ale do niszczących numerów jeszcze dojdę. Na szczęście jak wiadomo w muzycy hardcore'owej rządzą krótkie utwory także tutaj nie mamy żadnych tasiemców - najdłuższy kawałek trwa lekko ponad 4 minuty. Ale wracając do tych niszczycieli - pierwszy jest tytułowy "The American Dream", który chyba w USA wielkiej popularności Walls Of Jericho nie przysporzył ;-) W każdym razie dla mnie to jeden z najlepszych numerów na tym albumie. Kolejnym jest "Famous Last Words" - szybki, energiczny - z dobrym riffem przerywającym krzyki Candace. Tak krzyki, bo Candace jednak postanowiła krzyczeć, a nie śpiewać jak na epce. Następny w kolejce jest "Standing On Paper Stilts" - tutaj na uwagę zasługuje głównie praca perkusji. "Night Of A Thousand Torches" to również mocny element tego albumu - ciekawie elektroniczny początek i ucieczka w galopadę, po której następuje drastyczna zmiana tempa. Na koniec dostajemy balladę "The Slaughter Begins", która kojarzy mi się z "Beautiful Tragedy" In This Moment. W każdym razie bardzo spokojne zakończenie tego energicznego i szybkiego wydawnictwa.

Widać, że Walls Of Jericho lepiej sprawdza się w klimatach obranych na "With Devil Amongst Us All" niż w akustycznych lekkich i rockowych brzmieniach, które zaproponowali na epce "Redemption". Oczywiście "The American Dream" nie jest żadnym odkryciem, ale słucha się tego niezwykle przyjemnie.

Ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz