poniedziałek, 14 września 2009

The 69 Eyes - Bump'n'Grind (1992)

The 69 Eyes - Bump'n'Grind

Rok wydania: 1992
Gatunek: glam metal/gothic metal/horror punk
Kraj: Finlandia

Skład:
Jyrki 69 - wokal
Timo-Timo - gitara
Bazie - gitara
Archzie - gitara basowa
Jussi 69 - perkusja

Tracklista:
01. Voodoo Queen
02. Juicy Lucy
03. Alive!
04. House By The Cemetery
05. Hot Butterfly
06. Sugar
07. Dream Master
08. Too Sick For You
09. No Hesitation
10. Blind For Love
11. The Hills Have Eyes
12. Barbarella
13. Burning Love

Debiutancki LP helsińskich wampirów - tutaj chyba nawet bardziej wampirów niż w późniejszej fazie. Jakbym nie wiedział, że to krążek The 69 Eyes to nigdy bym nie powiedział, że to ten sam zespół, który nagrał dużo później krążek taki jak "Devils" czy "Blessed Be".

Nawet nie wiem od czego zacząć, bo spodziewałem się wszystkiego, ale na pewno nie horror punka połączonego z glamem. W każdym razie nawet głos Jyrki brzmi inaczej - brakuje tutaj tego słynnego barytonu. Album mimo tego, że zawiera 13 kompozycji to nie jest zbyt długi - większość z kawałków nie przekracza 3 minut. Dzięki temu ciężko się jest nudzić słuchając tego krążka. Może poszczególne utwory nie są jakoś szczególnie porywające, ale na pewno trzeba wyróżnić takie numery jak otwierający "Voodoo Queen", "Juicy Lucy", "House By The Cemetery", "The Hills Have Eyes" czy "Barbarella". Ogólnie dobry krążek, ale nie zawierający praktycznie wcale metalowych wydźwięków - jeśli ktoś lubi klimaty The Ramones to ten album powinien mu się spodobać.

Ocena: 7/10

Nie wszyscy o tym pewnie wiedzą, ale jednym z idoli Jyrki 69 jest Glenn Danzig - stąd też lekko horror punkowe początki kapeli The 69 Eyes, a później drastyczna zmiana w wokalizach Jyrki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz