sobota, 26 września 2009

Narnia


Narnia

Narnia na myspace

Rok powstania: 1996
Gatunek: Power metal
Kraj: Szwecja

Pierwotny skład:
Wokal - Christian Liljegren
Gitara...i inne instrumenty - Carljohan Grimmark

Aktualny skład:
Wokal - German Pascual
Gitara - Carljohan Grimmark
Gitara basowa - Andreas Olsson
Perkusja - Andreas Johansson

Dyskografia:
1998 - Awakening
1999 - Long Live the King
2001 - Desert Land
2003 - The Great Fall
2006 - At Short Notice... Live in Germany
2006 - Enter the Gate

Pomysł na zespół powstał 3 lata przed tym jak założona została Narnia - wówczas jeszcze Christian był członkiem grupy Modest Attraction, a Carljohan należał do Sentinela. W 1993 roku muzycy spotkali się i powymieniali numerami telefonów. Dopiero w 1996 roku Carljohan postanowił opuścić Sentinela i otrzymał telefon od Christiana, który zaproponował mu udział w jego solowym projekcie, który miał obracać się w klimatach hard rocka. Współpraca muzyków na dobre rozpoczęła się kilka miesięcy po tym telefonie - tzn. Christian ze swoim Modest Attraction akurat odbywał trasę po Niemczech i potrzebował gitarzysty - oczywiście poprosił o pomoc Carljohana, a ten z miejsca przystał na propozycję. Po jakimś czasie podstawoy gitarzysta Modest Attraction opuścił zespół i na jego miejsce na stałę zajął Carljohan. Od tej pory przygotowania do ruszenia z projektem Christiana ruszyły pełną parą. I w końcu obydwaj muzycy weszli do studia, żeby nagrać kawałki, które Christian miał już przygotowane wcześniej - podział obowiązków był taki, że Christian zajmował się wokalem, a Carljohan odpowiadał za warstwę muzyczną, czyli musiał opędzić wszystkie instrumenty. Zespół spędzał w mały studio po 4-5 godzin dziennie pracując w pocie czoła i już po kilku miesiącach materiał był gotowy. Do współpracy zaproszonych zostało kilku gości, z czego basista Jakob Persson zadomowił się na tyle, że pozostał w zespole. W 1997 roku rozpoczęło się miksowanie kawałków. Za miksy głównie odpowiedzialny był Christian i dwóch pomocników (Jörgen Bolmstad i Mattias Rydell) - Carljohan ciężko zachorował i udało mu się pomóc w miksowaniu zaledwie dwóch utworów. Album "Awakening" został ukończony - ówczesny manager zespołu wyruszył na festiwal do Francji, na którym 10 wydawcom japońskim zaprezentował materiał Narni - 9 z nich było gotowych do podpisania kontaktu natychmiast. Ale wybrany ostatecznie został Pony Canyon. Później nastąpiła ostatnia już trasa koncertowa Modest Attraction po Niemczech i Szwajcarii. Podczas niej zespół poznał swojego nowego managera Matthiasa Mittelstädta, który wraz z bratem zarządzał MCM Music.
Udało się pozyskać kilku utalentowanych muzyków i ostatecznie zespół mógł wyruszyć na swoją pierwszą trasę koncertową. Skład przedstawiał się następująco:
Christian Liljegren - Wokal
Carljohan Grimmark - Gitara
Jakob Persson - Gitara basowa
Martin Claésson - Klawisze
Fredrik Junhammar - Perkusja

18 lipca 1997 "Awakening" został wydany w Japonii. Co przysporzyło im trochę fanów w kraju kwitnącej wiśni. Zespół musiał wymienić perkusistę - miejsce Fredrik'a zajął Andreas Johansson. W końcu zespół podpisał kontrakt płytowy z niemieckim wydawnictem Nuclear Blast (Narnia i HammerFall były pierwszymi zespołami grającymi power metal, które podpisały kontrakt z Nuclear Blast). I w lutym 1998 roku krążek "Awakening" został wydany w Europie.

[źródło - www.narniaworld.com]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz