piątek, 12 listopada 2010

Cleansing The Damned - Cleansing The Damned (2010)Cleansing The Damned - Cleansing The Damned

Cleansing The Damned na myspace

Data wydania: 09.11.2010
Gatunek: industrial/doom metal
Kraj: USA

Tracklista:
01. Vita 1:13
02. Mortis 5:52
03. Stimuli 4:00
04. The Duality of Hate 7:33
05. Slavery(twisted by the hate) 5:14
06. Tahoe's and Escalade's 4:36
07. The Strange 6:41
08. Voluptas per Invidia 3:12
09. Lost 12:34

Ten album to swoista ciekawostka, która mnie przyciągnęła niecodziennym połączeniem doom metalu z industrialem i faktycznie tych dwóch gatunków jest tutaj zdecydowanie najwięcej. Chociaż sam wykonawca (bo mniemam, że jest to projekt jednoosobowy) określa swoją muzykę jako industrial/sludge/doom/black metal. Album jest klimatyczny i jego mocną stroną (jeśli nie najmocniejszą) jest klimat. Przoduje tutaj utwór "Slavery" z mocnymi akcentami industrialnymi i doomowym tempem. Z ciekawszych kawałków wymienię jeszcze przygniatający do ziemi "Tahoe's and Escalade's" i zamykający ten album najdłuższy numer na płycie, czyli "Lost", fajna reklasująca muzyka. Jak wypadł mariaż industrialu z doom metalem? Wypadł całkiem nieźle, chociaż mam wrażenie, że mogłoby być ciekawiej. "Cleansing The Damned" to album głównie dla ciekawskich, którzych chcieliby posłuchać czegoś, co nie pojawia się codzień.

Tutaj można ściągnąć album za darmo:
http://cleansingthedamned.bandcamp.com/

Ocena: 6,5/10

4 komentarze:

 1. Thanks for posting my music. 6.5/10. I'll take that as a compliment. If it's possible I would like an english version of your review to post on various websites. If you don't mind that is.

  OdpowiedzUsuń
 2. Only 6,5/10 cause this album could be better :-) But there some great compositon ("Lost", heavy "Tahoe's and Escalade's", stuffy and mechanical "Slavery"). English version of my review? Why not, I try do something with that.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cool. Let me know if you want an email address to send it to.

  OdpowiedzUsuń
 4. I'll send You my review on myspace :-)

  OdpowiedzUsuń