wtorek, 25 sierpnia 2009

The CNK


Rok powstania: 1996
Gatunek: Industrial metal
Kraj pochodzenia: Francja

Zespół do tej pory nagrał dwa krążki - jeden pod szyldem Count Nosferatu Kommando, natomiast drugi pod szyldem Cosa Nostra Klub. Według mnie pierwsza nazwa bardziej pasowała do muzyki przez nich prezentowanej.


Założycielem tej formacji jest Nicolas St Morand, z którego zrezygnował black metalowy francuski zespół Malveliance. Postanowił wtedy ze swoim kumplem (Jean-Sébastien Ogilvy) założyć Count Nosferatu Kommando (The CNK). Prezentowali swoją muzykę w niewielkich klubach i na podziemnych festiwalach. Ale zespół nie wydał wtedy żadnego krążka, gdyż Nicolas poświęcił się głównie innej black metalowej formacji - Anorexia Nervosa. Także w 1999 roku CNK praktycznie przestał istnieć. Powrót nastąpił dopiero w 2002 roku - zaowocowało to nagraniem pierwszego krążka, który nosi tytuł "Ultraviolence Uber Alles". Na którym to słychać, że obydwaj panowie wcześniej grali black metal - mimo industrialowej muzyki można wyczuć mroczną blackową atmosferę. Już pomijam kwestię wokalu. Swój styl nazwali electro metalem. W związku z tym, że zespół tworzyli tylko dwaj muzycy to ciężko było z pokazami na żywo - niby udało się zwerbować jednego muzyka, ale to nie gwarantowało uzyskania podobnej muzyki co na krążku. W związku z tym zespół po raz drugi zawiesił swoją działalność.

W grudniu 2005 roku Nicolas opuścił Anorexia Nervosa i wpadł na pomysł, żeby reaktywować CNK. Zespół zmienił nazwę na Cosa Nostra Klub (zachowując poprzedni skrót) i przyjął do swoich szeregów dwóch nowych muzyków - Jean-Emmanuel Artfield-Lautrec odpowiedzialnego za gitarę basową i Sylvain Deslaves odpowiedzialny za perkusję. W 2007 roku CNK wydał swój nowy materiał pod tytułem "L'Hymne a la Joie". Inspiracjami do powstania tego krążka były klasyczne filmy sci-fi i literatura (np. "1984", "Zielona Pożywka"). Album jest bardziej symfoniczny niż poprzedni, ma więcej smaczków, ale jednocześnie jest mniej chwytliwy - co nie znaczy, że gorszy. Po prostu jest inny.

Aktualny skład:
Jean-Sébastien Ogilvy – Guitara, sample
Nicolas Saint Morand – Wokal
Jean-Emmanuel Artfield-Lautrec – Gitara basowa, drugi wokal
Sylvain Deslaves – Perkusja, programowanie

Dyskografia:
2002 - Ultraviolence Uber Alles
2007 - L'Hymne a la Joie

CNK na myspace
Oficjalna strona CNK

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza