sobota, 10 października 2009

Lordi - Get Heavy (2002)

Lordi - Get Heavy

Rok wydania: 2002
Gatunek: heavy metal
Kraj: Finlandia

Tracklista:
01. Scarctic Circle Gathering
02. Get Heavy
03. Devil Is A Loser
04. Rock The Hell Outta You
05. Would You Love A Monsterman?
06. Icon Of Dominance
07. Not The Nicest Guy
08. Hellbender Turbulance
09. Biomechanic Man
10. Last Kiss Goodbye
11. Dynamite Tonite
12. Monster Monster
13. 13

Skład:
Mr. Lordi - wokal
Amen - gitara
Magnum - gitara basowa
Enary - klawisze
Kita - perkusja

Pierwszy profesjonalny album Lordi odbił się szerokim echem...nie w Polsce, ale w Finlandii. Zespół szybko uzyskał oddane grono fanów. Zresztą to stało się już po tym, jak Lordi wydali swój singiel "Would You Love A Monsterman".

I tak oto Lordi w końcu udało się wydać za sprawą BMG debiutancki LP. Znajdują się na nim dwa najbardziej rozpoznawalne utwory tego fińskiego hard rockowego bandu - wspomniany wcześniej utwór singlowy, dzięki któremu zdobyli popularność i kawałek "Devil Is A Loser". Zresztą do obydwu tych utworów zostały nakręcone klipy. Zaznaczę jeszcze tylko, że na "Get Heavy" znajduje się mój absolutny faworyt jeśli chodzi o kawałki Lordi - "Icon Of Dominance". Ten numer po prostu zabija. I tak naprawdę podczas odsłuchu debiutu Lordi ciężko się nudzić, bo to prawdziwie końska dawka przebojowości i chwytliwości - jeśli ktoś lubi KISS to powinien ten zespół od razu włączyć do grona swoich ulubionych. Bo co prawda Lordi gra nieco ciężej, ale wszystko nadal opiera się na schematach znanych z już legendarnych kawałków KISS. W sumie jedyny numer jaki niespecjalnie mi podchodzi to "Last Kiss Goodbye" - jest jakiś taki na siłę ugrzeczniony. Pozostałe utwory przynajmniej dobre.

Album zdecydowanie dla ludzi szukających w muzyce rockowej przebojowości okraszonej szczyptą horroru. W swojej kategorii jest to jeden z lepszych debiutów.

Ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz