czwartek, 12 sierpnia 2010

Mictlantecuhtli - Warriors Of The Black Sun (2008)Mictlantecuhtli - Warriors Of The Black Sun

Mictlantecuhtli na myspace

Data wydania: 2008
Gatunek: black metal/thrash metal
Kraj: USA


Tracklista:
01. Night Of Sorrow
02. Dreams Of Triumph
03. Roads To Victory
04. Shadow Of The Mourning Star
05. Warrior's Desire
06. Ancient War Call
07. Blood Spills In Darkness
08. Kingdoms Fire
09. Crowned Under A Black Sun

Jeśli ktoś w muzyce azteckich wojowników szuka raw black metalu, czy jakiejś ostrej ekstremy to może się zawieść. Poprzedni album był zdecydowanie cięższy - tutaj dominuje black/thrash z dużym naciskiem na ten drugi. Co prawda wokal pozostał "abbathopodobny", ale to jakoś specjalnie nie rzutuje na zawartość albumu "Warriors Of The Black Sun". Tak na marginesie, albo mi się wydaje, albo wokal się poprawił. Jest bardziej przejrzysty.
Bardzo dobrym numerem jest chociażby "The Warrior's Desire", który to posiada dobrą linię melodyczną, która opiera się głównie na rytmicznym napieprzaniu na perkusji i zgrabnych riffach. Perkusista już trochę zrównał się z kolegami gitarzystami i blasty wali coraz rzadziej, inaczej wyglądało to na debiutanckim krążku. Kawałek "Kingdom's Fire" upewnił mnie, że dobre riffy stanowią sedno muzyki Mictlantecuhtli, a w tym konkretnym numerze jest to iście mistrzowskie (chodzi mi o szybsze partie). No ok, może dobre riffy i dobra praca perkusji - bez tego drugiego byłoby bardzo ubogo. Solówkowe wybiegi też całkiem niezłe - np. w "Blood Spills In Darkness". Pod koniec tego numeru dostajemy krótką solówkę, która pewnie nie wyczerpuje talentu gitarzysty, ale na pewno w pewnym stopniu prezentuje jego umiejętności.

Podsumowując powiem tak - lubisz thrash z "abbathopodobnym" wokalem i napieprzającą (kiedy trzeba) perkusję? Kiedy riffy są najważniejsze i utrzymują linię melodyczną, a gitara basowa co jakiś czas urywa się z uprzęży i wychodzi na przód? Jeśli tak to zdecydowanie powinieneś sięgnąć po "Warriors Of The Black Sun".

Ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz