wtorek, 6 lipca 2010

Catherine - The Naturals (2007)Catherine - The Naturals

Catherine na myspace

Data wydania: 2007
Gatunek: melodic metalcore
Kraj: USA

Tracklista:
01. First Take 00:08
02. The Naturals 04:26
03. Tailor 03:04
04. Light Brite 04:57
05. Dear Elizabeth 02:34
06. Fallacy 03:30
07. Through Art A Villian 04:34
08. Let's Pretend Like It's 1910 03:10
09. To Be Specific 02:04
10. Praise The Night Time 05:16

W końcu postanowiłem się przełamać i posłuchać sobie albumu "The Naturals". Jak gra Catherine pamiętam dość dobrze, bo nagrali jeden z ciekawszych albumów z lekkim melodyjnym metalcorem, który wzbogacony został o czyste partie wokalne, które nie przeszkadzały jak to często bywa.

I jak się okazuje "The Naturals" jest lepszym wydawnictwem niż materiał pochodzący z 2009 roku. Jest zdecydowanie ostrzej i mniej przebojowo, a już się bałem, że w poprzednich latach ten band grał lżej niż na "Inside Out". Prawdziwą ozdobą i kawałkiem, którego przy pierwszym odsłuchu musiałem posłuchać dwa razy jest instrumentalny "Dear Elizabeth". Może nie jest to jakiś majstersztyk, ale naprawdę mi się podoba. Już kawałek "The Naturals" mniej więcej przygotowuje do tego co ma być w dalszej części albumu, chociaż to jeden z najlżejszych kawałków na albumie, więc nie do końca reprezentatywny. "Tailor" również nie jest do końca reprezentatywny, bo dużą tutaj wagę przyłożono do czystego wokalu, natomiast dalej czyste partie pojawiają się sporadycznie. A jednym z najlepszych kawałków na tym albumie jest "Light Bright" - momentami nawet pojawiają się unearthowe klimaty. Podobnie dobry jest "Let's Pretend Like It's 1990" - nawet ten refren zaśpiewany czystym wokalem wpada w ucho i nie wkurwia, a to już coś. Poza tym kawałek bardzo ciężki, taki przytłaczający. "To Be specific" jest bardzo...specyficzny. Taki nostalgiczny numer, w którym wokalista robi za tło dla spokojnej muzyki, bez żadnych szaleństw, ciężkich zagrywek, czy czegoś w tym rodzaju. Lekki, ale taki melancholijny kawałek. Pozostałe kawałki też wcale nie są złe - "Thou Art Of Villain" podobnie jak "Let's Pretend Like It's 1990" jest wyposażony w dobry refren, chociaż tutaj główną rolę spełnia chórek.

"The Naturals" jest zdecydowanie ciekawszym wydawnictwem niż "Inside Out" i mocno zachęca do zapoznania się z pozostałymi albumami Catherine. Materiał składający się na ten album jest zdecydowanie cięższy, ale nadal jest to melodyjny metalcore. Jeśli ktoś lubi nieprzesłodzony metalcore, ale pozostający melodyjnym to jak najbardziej polecam.

Ocena: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz